Relaxační kameny

BREUSSOVA masáž / Regenerace pro páteř a meziobratlové ploténky

.. Zakladatelem této metody je Rudolf Breuss (1899-1990), byl to rakouský uznávaný léčitel a expert na přírodní medicínu. Podle něj neexistuje žádná opotřebovaná ploténka, se kterou už podle mnohých lékařů nelze nic dělat, ale pouze zdegenerovaná ploténka, která se touto masáží úspěšně regeneruje.

.. Je to jemná, citlivá, energeticko-manuální masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické
i duševní blokády. Tato masáž významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky
a tím se dá vyřešit široké spektrum problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Mimo jiné tato masáž pomáhá k odbourání hluboko uložených psychických problémů.

.. Breussovou masáží páteře se různými hmaty a tahy oddalují obratle od sebe tak, aby mezi nimi vznikl prostor pro více místa, které je vyplněno meziobratlovou ploténkou a mohl se do ní vmasírovat třezalkový olej, jenž působí jako voda na houbu. Docílí se tím zvětšení do původní velikosti meziobratlové ploténky a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
Tím ploténka opět začne plnit svou funkci.

Meziobratlová ploténka

.. je to pružná porézní destička složená z 90% z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (dodržování pitného režimu), ale také výživu. Ploténky slouží k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku… Ploténky se regenerují hlavně v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná. masážní kameny pro masáž

Hlavní účinky Breussovy masáže

.. Úleva od bolesti páteře, masáž urychluje odvod škodlivin z těla, odstraňuje energické bloky v oblasti páteře, srovnává mírně vybočené obratle, obnovuje sesednuté meziobratlové ploténky, uvolňuje napjaté zádové svalstvo a psychické bloky, dbá na správné postavení páteře

Masáž nedoporučuji

.. Pokud jde klient na breussovu masáž v době kdy má oslabenou imunitu, může tato masáž urychlit průběh nemoci. Masáž rozvibruje vnitřní energii těla a tím mírně sníží schopnost imunity k obraně před viry. Jinak je masáž velmi jemná a nejsou známy kontraindikace.

..Masáž by se měla provádět minimálně jednou za měsíc, ideálně však jednou týdně. Po masáži můžete pociťovat bolest hlavy, pocit plného močového měchýře, únavu. Tyto příznaky po krátké době samy odezní. Protože Breussova masáž aktivuje meridián močového měchýře, je dobré bezprostředně po ní (po dobu asi 3 dnů) zvýšit příjem tekutin a vyvarovat se těžké zátěže.

..Breussovu masáž provádím třezalkovým olejem, nejenže regeneruje meziobratlové ploténky, ale má blahodárný vliv jak na tělesný tak i duševní stav klienta, působí antidepresivně, je protizánětlivá a zlepšuje krevní oběh, podporuje látkovou výměnu a vylučování moči.

výroba razítek trodat velkoplošný tisk bannerů programování www stránek