Relaxační kameny

Kinesiotaping

.. Kinesiotaping byl vyvinut koncem druhé poloviny dvacátého století v japonsku lékařem Kenzo Kase.
Při zkoumání nalepování pružných pásek zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak přetížený kosterní a svalový systém je odlehčen. Důslednou aplikací tejpu vytvořil techniku použitelnou nejen pro sportovce, ale také pro doléčení, regeneraci a rehabilitační činnosti.
(kinesiologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým vysoce šetrným a zároveň i jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy.Kinesiotaping

.. Místo nám tolik známých léků můžeme využít pro tělo šetrnější a mnohdy i rychlejší cestu jak bolest utlumit a odstranit. Svaly nejsou důležité pouze pro pohyb těla, ale také pro krevní a lymfatický oběh, či udržení tělesné teploty. Pokud svaly nefungují správně, může to vést k celé řadě poškození a onemocnění. Přitom příčin může být mnoho, například přetížení, zhmoždění, nebo oslabení.

.. Kinesiotaping využívá elastických pásků s pružností odpovídající lidské kůži, který se na ni nalepí a i přesto je umožněn zvýšený trvalý průtok krve a lymfy a zároveň ulevují receptorům bolesti. Proudění krve a lymfy zajišťuje odvádění škodlivých látek a naopak zásobování místa kyslíkem a živinami, čímž dochází k urychlení hojení. Během několika chvil účinně odstraní nebo zmírní různé obtíže od bolesti kotníku po menstruační bolest a dostane pohybový aparát do pohody. A co je nejdůležitější – tělu pomůže od bolesti přirozenou cestou, tedy bez použití chemikálií, pilulek či jiných pro tělo cizích látek.

.. Pro dosažení maximálního efektu je důležité, aby byl tejp správně nalepen. Lepí se ve chvíli, kdy se objeví první obtíže, ať už se jedná o vracející se chronickou bolest či náhlý úraz. Důležité je lepit ho na suchou, nemastnou a umytou kůži. Na té můžete tejp nechat většinou 7 dní.

.. O tom, že kinesiotaping pomáhá, svědčí i jeho velká obliba mezi vrcholovými sportovci. Každý si asi vybaví barevně olepená těla sportovců v průběhu vrcholných sportovních událostí. Tejpy nejen, že uleví od bolesti, zvětší také rozsah pohybu, zmenší otoky a podpoří funkci kloubů. Zároveň nepůsobí pouze na svaly, nýbrž i na vnitřní orgány. Proto lze tímto způsobem řešit i menstruační bolesti.

Kontraindikace - kdy masáž není vhodná

.. Nádorové onemocnění, akutní zánětlivé a horečnaté stavy, hluboká žilní trombóza, zánět žil, rozsáhlé křečové žíly, akutní alergická reakce, srdeční onemocnění, choroby kůže (ekzémy, mokvavé a plísňové rány, krvácející poranění), těhotenství.

 

 

 

výroba razítek trodat velkoplošný tisk bannerů programování www stránek