Čokoládová masáž

Rady a typy kolem masáží

Proč na masáž?

.....Masáž je pro své výborné regenerační účinky na celkový organismus už dlouho nevyhnutelnou součástí života. Bylo zjištěno, že masáží pomáháme při léčení nežádoucích stavů: stres, bolesti hlavy, nespavost či problémy s pohybovou soustavou. Příznivé účinky má také na krevní a lymfatický oběh, který nám zaručuje regeneraci a obranyschopnost organismu. Masáž dokáže ulevit od bolesti zad a předejít vážnějším stavům. Díky urychlení metabolismu při masáži dochází i k rychlejšímu odbourávání tuků.

Je třeba navštěvovat masáže pravidelně?

.....Z hlediska prevence je důležité masáže pravidelně opakovat. Při bolestech některých částí těla dojde při první masáži pouze k částečnému uvolnění, avšak nedojde k úplnému odstranění bolesti. Ta se po určité době může dostavit znovu. Proto je vhodné si naplánovat sérii masáží a provádět je preventivně. Frekvence opakování masáží záleží na každém klientovi, doporučuje se však opakovat masáž zhruba jednou za dva až tři týdny.

Kdy nechodit na masáž - kontraindikace

.....Je třeba upozornit na stavy, kdy bychom měli raději zůstat doma a na masáž nechodit. Mezi ty nejběžnější patří nachlazení a horečnaté stavy. V takovém případě doporučujeme zůstat doma a raději zajít na masáž až po uzdravení. Bacily by se roznesly po celém těle a my bychom místo báječných účinků masáže získali daleko horší stav onemocnění. Dále by se neměla provádět na místech, kde jsou jakékoliv problémy s pokožkou (plísňová onemocnění, křečové žíly, akutní záněty kloubů atd), u onkologických pacientů a ani pod vlivem alkoholu či jiných psychotropních látek.

Konzultace o vhodnosti masáže s lékařem

.....V případě nejasností o vhodnosti masáže vzhledem k Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, je třeba se předem poradit s lékařem a to v případech: kolísavého krevního tlaku, u křečových žil, u některých alergií.

Na jakých částech těla nemasíruji

.....V místech zasažených plísňovým či hnisavým onemocněním, v místech zanícených kloubů, krvácejícího poranění či rozsáhlého zhmoždění, v místech zlomenin, popálenin, opařenin, otoků z nejasným původem, u bradavice, mateřského znaménka, podloketnní a podkolenní jamky, oblast pohlavních orgánů, u žen prsa a u mužů prsní bradavky.

Doporučení před masáží – pro co nejpříjemnější výsledek

.....Pokud je to možné, tak v den masáže odpočívejte nebo dělejte jen fyzicky a psychicky nenáročné činnosti. Vyvarujte se pití alkoholu, užívání drog a jiných psychotropních látek. Zhruba 2 hodiny před masáží se nedoporučuje dávat si větší jídlo. Přijít čistě umytí, aby mohly oleje a v nich obsažené léčivé látky co nejlépe pronikat kůží.

Doporučení po masáži – pro zvýšení efektu masáže

.....Po masáži je potřeba dodržovat pitný režim, aby se doplnili tekutiny a podpořila se tak nastartovaná detoxikace. Nepijte alkohol. Je potřeba dodržet zásadu teplotního komfortu, tzn. nedovolit aby došlo k prochlazení. Účinek masáže by tím byl výrazně snížen a mohlo by dojít i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Po masáži není nutné se sprchovat minimálně 12 hodin, aby se oleje mohly účinně absorbovat do pokožky. Po masáži odpočívejte a nevystavujte organismus žádné fyzicky ani psychicky náročné činnosti.

výroba razítek trodat velkoplošný tisk bannerů programování www stránek