Pomůcky a ingredience pro relaxační masáž Relaxační kameny

Masáž sportovní, rekondiční a relaxační masáž

relaxační masáž

.. Tyto masáže slouží k uvolnění těla a mysli, k celkovému osvěžení celého těla, k odstranění stresu a napětí, k udržení tělesné a duševní kondici, ke zlepšení krevního oběhu a látkové výměny, ke zlepšení stavu kůže a přináší zklidnění a celkové uvolnění těla. Relaxační masáže hrají důležitou roli v rekonvalescenci, neboť mají schopnost nastartovat navrácení síly a tím urychlit celkové uzdravení. Výběr hmatů, rytmus a intenzita masáže pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla. Prokrvením kůže a podkoží se zlepšuje zásobování živinami, kyslíkem a podporuje krevní oběh, zabraňuje vzniku otoků a usnadňuje srdeční činnost. Pravidelnost masáží utužuje organismus a stimuluje jeho imunitní systém.

Nabídka relaxačních masáží

Masáž šíje

.. Uvolněním svalů v oblasti krční páteře. Toto svalové napětí patří k nejčastějším bolestem, jsou způsobeny jako důsledek nadměrné fyzické zátěže, kancelářská práce, práce na PC, nesprávné držení těla či nadměrné emoční zátěže... Při této masáži se ošetřuje zadní část krku, ramena a horní třetina zad.

Masáž zad

.. Záda jsou nejzatíženější částí našeho těla a jeho základní oporou , drží tělo ve vzpřímené poloze. Zádové svalstvo je zvlášť náchylné k ukládání napětí ze stresu, špatné držení těla, chlad, zranění či skřípnutí nervů. Při této masáži se soustřeďuji na celá záda – oblast kolem páteře, ramen, lopatek a dolní části zad (bedra a kříž).

Masáž šíje a zad

.. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Tato masáž uvolňuje napětí v dolní části zad. Je velmi účinná po dlouhém sezení v kanceláři, autě či při špatném držení těla, špatné polohy při spánku. Masíruje se hrudní a bederní oblast páteře.

Masáž zad a nohou zezadu

.. Je to nejčastěji žádaná masáž. Záda a nohy jako hlavní nosiči našeho těla jsou nejvíce zatěžovány. Svaly na lýtkách a stehnech mají tendenci se zkracovat, stejně tak jako svaly na bedrech. Takto dojde k jejich komplexnímu uvolnění a odstranění blokád.

Masáž břicha a nohou zepředu

.. Masáž břicha je účinná podpůrná léčba při nadýmání, zlepšení funkce orgánů a zmírnění bolestivých projevů a povzbuzuje trávení. V kombinaci masáži nohou prohlubujeme dýchání, aktivujeme krevní a lymfatický oběh. Začínám masáží noh od plosky nohou a končím masáží břicha.

Masáž horních končetin (včetně dlaní)

.. Ruka a dlaň je symbolem síly a věrnosti. Stisk ruky vypovídá o charakteru, o jeho srdečnosti, upřímnosti, skromnosti či síle vůle. Tato masáž je nejmíň co můžeme svým rukám dopřát.

Masáž dolních končetin (včetně chodidel)

.. Vraťte svým nohám lehkost a odhoďte zátěž, kterou musejí snášet. Tato masáž nabízí uklidnění a harmonii. Masáž zlepšuje krevní i lymfatický oběh, dodává dlouhodobý pocit lehkých nohou, odstraňuje únavu a bolest. Spojte se se zemí s obnovenou lehkostí.

Celková masáž – stresu bohužel neutečeme

.. Pojďme ho spolu eliminovat a masáží si odpočinout od všední reality, načerpat sílu nové energie a obnovit či objevit svoji vnitřní harmonii. Tato masáž zahrnuje masáž zad, šíje, dolních končetin, horních končetin a břicha. Základní masážní tahy stimulují veškerá nervová zakončení ve svalech. Masáž má velký vliv na centrální nervový systém a tím i blahodárně působí na celý organismus. Při takové relaxaci tělo začíná regenerovat a nabírat nové síly a energii.

výroba razítek trodat velkoplošný tisk bannerů programování www stránek